Výhody tepelného čerpadla oproti topení uhlím, dřevem, plynem či elektrokotlem

– velmi nízké provozní náklady – náklady za vytápění elektrickou energií pomocí tepelného čerpadla se u standardního domu pohybují kolem částky 15. 000 – 25.000,- Kč/rok a často je to méně než jsou náklady na pořízení uhlí či dřeva a platby za kontrolu komínu a kotle.

– bezobslužnost topení tepelným čerpadlem – o nic se nestaráte, nastavíte si požadovanou prostorovou teplotu a o vše se tepelné čerpadlo postará samo, nemusíte chodit přikládat a čistit kotel.

ekologický provoz tepelného čerpadla – oproti topení tuhými palivy neznečišťujete své okolí žádnými emisemi / zplodinami, které by musela dýchat Vaše rodina či sousedé.

– stabilní prostorová teplota domu – díky konstantnímu topení a inteligentnímu řízení tepelného čerpadla pomocí čidel je v domě udržována stálá teplota přes den i noc a ráno vstáváte do teplého domu a nemusíte po ránu zatápět.

– rychlá návratnost investice do pořízení tepelného čerpadla – díky kotlíkové dotaci se státní podporou až 127 500Kč se investice do tepelného čerpadla rychle vrátí při rekonstrukci topení. Výhodné je i pořízení tepelného čerpadla do novostaveb, kde není nutný příliš vysoký výkon vzhledem k moderním stavebním technologiím zateplení domu a pořizovací náklady tepelných čerpadel do výkonu 9kw jsou více než přijatelné k nákladům na celkovou výstavbu domu.

Společnost PANTUMA s.r.o. se v roce 2019 stala předním českým dodavatelem tepelných čerpadel PANASONIC včetně montáže a uvedení do provozu pro domácnosti a středně velké firmy. Díky našim zkušenostem s montáží tepelných čerpadel PANASONIC, jsme schopni uvést tepelné čerpadlo do provozu za jeden až dva dny a díky tomu nabízíme montáž i v zimním období, kdy Váš dům odpojíme od tepla na minimální dobu, aby nedošlo k vychladnutí domu a přechod na nové topení byl pro Vás možný i v zimě.

Díky vyspělé a moderní technologii tepelných čerpadel PANASONIC, jenž nabízí:

– úsporu energie v energetické třídě A++
– topení do –
20C°

inverterovou technologii s vysokým výkonem s COP až 5,08

– výstupní teplou vodu až 65C°
– velmi levný ohřev teplé užitkové vody na mytí s vyšší efektivitou
– konstantní topení do -15C
° ve verzi T-CAP

– možnost provozu v tichém režimu s hlučností pouze 43db

 je pro nás i Vás jednoznačnou volbou právě tepelné čerpadlo PANASONIC, jenž nabízí v současné době nejlepší poměr cena / výkon / kvalita. 

Pokud stále ještě váháte s pořízením tepelného čerpadla a není Vám cokoli jasné, tak se můžete obrátit na naše techniky, jenž k Vám zajedou a provedou u Vás zaměření tepelného čerpadla. Pomůžeme i s vyřízením kotlíkové dotace kde získáte od státu příspěvek až 127 500Kč a dále nabízíme dárkový šek na pořízení tepelného čerpadla s montáží v hodnotě 30 000Kč